OU, साउन १५ उदयपुर
नेपाल निजामती कर्मचारी संगठन उदयपुरले सहिद मmनोज-झपेन्द्र-सुरेन्द्रको सम्झनामा रक्तदान कार्यक्रमको आयोजना गरेको छ ।
संगठनको सभाहलमा आयोजित रक्तदानमा ८५ जनाले रगतदान गरेका छन् । रगतको अभावमा कसैले पनि अकालमै ज्यान गुमाउनु नपरोस भन्ने हेतुले परोपकारी भावले कार्यक्रम आयोजना गरिएको संगठनका अध्यक्ष पुण्यप्रसाद पौड्ेलले बताए ।
संगठनको बार्षिक कार्यक्रम अनुसार रक्तसञ्चार केन्द्र धरानको प्राविधिक सहयोगमा रक्तदान कार्यक्रम गर्दै आएको उनले बताए । तत्कालिन शासकहरुले गरेको अत्याचारको विरुद्धमा आन्दोलनगर्दा मनोज जोशिलाई २०४८ साउन १५ खोटाङको दिक्तेल, झपेन्द्र कार्कीलाई २०४६ र सरेन्द्र विकलाई २०६४ माघ ८ गते कोटडाँडा ८ मुगुमा राज्य पंक्षबाट गोली हानी हत्या गरिएको थियो ।
रक्तदान कार्यक्रम अघि संगठनले आयोजना गरेको अन्तरक्रिया कार्यक्रममा सहभागिहरुले सहिद द्धयले मुलुक परिवर्तनका लागि पुर्याएको योगदानको चर्चा गरेका थिए । उनीहरुले सहिदद्धयलाई सहिद घोषणा गर्न समेत माग गरेका छन् ।
कार्यक्रममा नेकपा एमालेका प्रदेश कमिटीका सचिवालय सदस्य बेदप्रसाद पोखरेल, बिमल कार्की, जिल्ला अध्यक्ष परमेश्वर घिमिरे, सचिवालय सदस्य सृजना दनुवार, संगठनका केन्द्रिय सदस्य महेश फुयाँल लगायतले बोलेका थिए ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय